• AKTUALIZOVANÝ ROZVRH: ZUŠ - výtvarný odbor

Aby ste si vedeli naplánovať ďalšie aktivity, dávam do pozornosti predbežný rozvrh ZUŠ - výtvarný odbor, ktorý by sa už nemal výraznejšie meniť.

ŠT 11:45 - 13:15 prváci + druháci

UT 13:30 - 15:45 tretiaci + štvrtáci

UT 15:45 - 18:00 starší žiaci

Vyučovanie SZUŠ Rosnička Art. začne od 28.09. Akékoľvek otázky smerujte na tento e-mail: veronikaolbertovaszus@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0907562403.

• Kontrola platby

Vedúca školskej jedálne žiada rodičov, aby si skontrolovali úhrady za stravu. V mesiaci september sa platí za dva mesiace - september a október. Každá platba sa posiela samostatne (napr. 23€ kaucia za obedy; 9,80€ desiata za september; 9,80€ desiata za október). Ak žiak nechodí na desiatu, platí sa iba 23€ kaucia.

• Oznam pre prvákov

Milí prváci, milí rodičia prvákov,

od pondelka začíname podľa rozvrhu, ktorý ste dostali na začiatku šk. roka. Prosím pribaliť všetko potrebné.

Žiakom v pondelok rozdám prihlášky na výtvarný odbor ZUŠ. Prosím, ak máte záujem, vyplniť a poslať. Kto nemá záujem, nevyplnený vrátiť tr. učiteľke.

Ďakujem

• Začiatok školského roka 2020/2021

Slávnostné otvorenie nového školského roka sa uskutoční v stredu, 02.09.2020, o 9:00 hod. v priestoroch školy. Prváci si prinesú aktovky, všetci žiaci a rodičia môžu vstúpiť do budovy školy len s rúškom na tvári. V tento deň môžete prihlásiť svoje dieťa na stravu a do školského klubu detí; je možnosť aj uhradiť poplatky za ŠKD v hotovosti.Prosím rodičov, aby s dieťaťom prišiel podľa možností iba jeden rodič. Ďakujem.

• Pomôcky do školy

Prípravy na blížiaci sa školský rok sú v plnom prúde. Zoznam pomôcok pomôže správne nakúpiť. Prosím rodičov, aby pri výbere obuvi uprednostnili prezuvky s pevnou pätou a na telesnú výchovu botasky so svetlou podrážkou. Cvičky nie sú vhodné, často využívame možnosť cvičiť vonku.

1. ročník

Zošity: č. 511 - 5 kusov, č. 512 - 3 kusy, č. 520 - 2 kusy, č. 440 - 1 kus, obaly veľké 8 kusov, obaly malé 7 kusov

• Úradné hodiny v čase prázdnin

Vážení rodičia,

potrebné formality pred začiatkom nového školského roka máte možnosť vybaviť v škole v dňoch 24.8. - 28.8. v čase od 8:00 do 14:00 hod. V prípade potreby mimo týchto dní ma môžete kontaktovať mailom na adrese skolahorka50@gmail.com.

Mgr. Jana Dávidová, riad. školy

• LETNÉ PRÁZDNINY

Všetkým našim zamestnacom, žiakom a ich rodičom prajeme krásne prázdniny plné zážitkov! Uvidíme sa 2.9.2020 :)

• OZNAM PRE STRAVNÍKOV

Vedúca školskej jedálne oznamuje, že od stredy 24.6.2020 nebude možné odhlásiť žiakov zo stravovania kvôli uzávierke školského roka.

• ZBER ÚDAJOV

Vážení rodičia, prosíme Vás o spoluprácu pri vypĺňaní osobných údajov. Podľa zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a zákona č.381/2019 Z.z.je základná škola povinná evidovať osobné údaje rodičov a poskytnúť ich do rezortného informačného systému z dôvodu, že Ministerstvo školstva poskytuje údaje Sociálnej poisťovni z centrálneho registra na účel analýz ekonomického zázemia detí a žiakov. Ďakujeme za pochopenie.

• Deň detí v II. triede

1.6. Chlapci a dievčatá sa najviac potešili, že sa opäť videli "naživo". Vyrozprávali sa, zahrali a radovali zo vzájomnej blízkosti. Dve hodiny sme strávili vonku na lúke. Najprv so psími kamarátkami, ktoré ukázali radosť pri plnení povelov. Števko, Mária aj Emuška prekonali svoj strach a pohladili Bebu a Astu. Bol to ich najväčší osobný výkon a my sme im zatlieskali a zablahoželali. Potom niektorí dosýta behali, iní pozorovali rastliny, lastovičky, mraky rôznych tvarov, rozprávali sa ... A trochu zamaškrtili na sladkosti, ktorú si vybrali z odloženého mikulášskeho balíčka :)

• Pokyny k otvoreniu školy od 01.06.2020

Vážení rodičia,

na základe odporúčania MŠVVaŠ SR a ÚVZ SR zo dňa 18.05.2020 sme pripravení spustiť prevádzku ZŠ pre všetkých žiakov 1.-4.ročníka s obmedzenými podmienkami.

V triedach budú skupiny žiakov max. do počtu 20. Skupiny tvoria samostatné triedy podľa jednotlivých ročníkov.

Jednotlivé skupiny žiakov budú prichádzať do budovy školy v stanovenom čase po prieskume záujmu.

• OFFICE365

Vážení rodičia,

naša škola začala využívať balík online programov Office365. Pomocou školského konta môže žiak použiť bezplatné aplikácie balíka Office online vo webovom prehliadači. Vytvorené dokumenty sa ukladajú v OneDrive, takže prístup k nim je možný odkiaľkoľvek. Triedni učitelia poskytnú žiakom ich mailové adresy a heslá (pozor, heslá sa nesmú meniť!). Prihlásiť sa dá na https://www.office.com/?omkt=sk-SK .Balík obsahuje napr. poštu (Outlook), Word, Excel, PowerPoint a poskytuje mnoho možností zdieľania súborov a spolupráce.

• Hodnotenie žiakov ZŠ v čase mimoriadnej situácie

Oznamujem žiakom a ich zákonným zástupcom, že v čase prerušeného vyučovania v školskom roku 2019/2020 nebudú honotené predmety, ktoré pôvodne boli hodnotené, avšak podmienky v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetu kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou.

Nebudú sa klasifikovať predmety:

• OZNAM VEDÚCEJ ŠJ

Vážení rodičia, z dôvodu prerušenia vyučovania už neposielajte platby za stravu. Ak máte trvalý príkaz, je potrebné zrušiť ho. Ďakujem za pochopenie.

• Poplatky za ŠKD

Vážení rodičia,

poplatky, ktoré platíte za školský klub, Vám budú dodatočne vrátené - podľa toho, ako dlho bude prevádzka prerušená. Ďakujem za porozumenie.

Dr. Hašková, riaditeľka školy