• Vlastiveda inak

Prosím žiakov, ktorých vyučujem vlastivedu, aby sledovali OZNAMY - Vlastiveda III. trieda a OZNAMY - Vlastiveda - IV. trieda na mojej web stránke.

Mariana Pšeneková

Vážení rodičia budúcich prvákov!

V tomto šk. roku bude zápis prebiehať v termíne 15. - 30.04. 2020. Keďže sme sa ocitli v netradičnej situácii, aj zápis detí do 1. ročníka bude prebiehať netradične. Konkrétne na našej škole elektronicky, čo znamená, že stačí ak rodič dieťaťa vypíše elektronickú prihlášku, ktorú nájdete na našej webovej stránke hore. Prihlášku je potrebné vyplniť a odoslať stlačením tlačidla OK. Nie je potrebné prihlášku tlačiť, ani nikam ju osobne nosiť Nemusíte čakať do 15.4., prihlášku môžete odoslať aj hneď. Aby nedošlo k nedorozumeniam, do konca apríla dostanete od vedenia školy SMS správu, že ste si splnili povinnosť zapísať Vaše dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky. V prípade problémov alebo otázok sa môžete obrátiť priamo na pani riaditeľku Haškovú - tel. 0903 919 690. Poplatky na učebnice a zošity budeme vyberať pravdepodobne až po zápise - sumu a spôsob

• Anglický jazyk

www.wocabee.app

Milí žiaci, milí rodičia,
            ponúkam Vám jednoduchú a efektívnu online aplikáciu, ktorá ponúka množstvo možností v učení cudzích jazykov, najmä slovnej zásoby. Netreba ju inštalovať a funguje na všetkých zariadeniach - tablet, mobil, počítač. Je možné si objednať skúšobnú verziu na jeden mesiac zadarmo. Keďže situácia je taká aká je, musíme ju rešpektovať a svojpomocne napredovať.
            Štvrtáci sú na dobrej úrovni, kde s učivom napredujeme a neostáva nám nič iné, len opakovať, to čo už vieme.
            Tretiaci majú ešte jeden rok pred sebou, kde to učivo doberieme a nateraz tiež nech opakujú, aby nezabudli to, čo sa už naučili.
            Buďte zdraví.
            Rákociová

• UPOZORNENIE

Vážení rodičia, žiaci a zamestnanci školy!

Z bezpečnostného a preventívneho hľadiska pred nákazou coronavírusom vydávam odporúčanie pre zákonných zástupcov detí a žiakov a všetkých zamestnancov školy, ktorí sa vrátia zo zahraničnej dovolenky, aby zostali ešte 14 dní doma, alebo doniesli potvrdenie od lekára, že sú zdraví a môžu ísť do kolektívu. Situácia je vážna a lekári odporúčajú obmedziť cestovanie, aby sa vírus nešíril. Neohrozujeme tým len seba a svoju rodinu, ale aj zdravie ostatných detí, žiakov a zamestnancov a podľa toho by sme sa mali všetci správať.

• ZBER ÚDAJOV

Vážení rodičia, prosíme Vás o spoluprácu pri vypĺňaní osobných údajov. Podľa zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a zákona č.381/2019 Z.z.je základná škola povinná evidovať osobné údaje rodičov a poskytnúť ich do rezortného informačného systému z dôvodu, že Ministerstvo školstva poskytuje údaje Sociálnej poisťovni z centrálneho registra na účel analýz ekonomického zázemia detí a žiakov. Ďakujeme za pochopenie.

• FOTOGRAFOVANIE

Vážení rodičia, ponúkame možnosť fotografovania detí v stredu 26.2.2020. Podrobnosti nájdete na www.fotoponuka.sk. K ničomu sa nezaväzujete, fotografie si najskôr prezriete a potom sa rozhodnete, či ich chcete zaplatiť alebo vrátiť. V prípade, že napriek tomu s fotografovaním svojho dieťaťa nesúhlasíte, oznámte to, prosím, písomne triednemu učiteľovi.

• Krúžok LÚČIK - 2. polrok

Členovia Krúžku LÚČIK pokračovali piatym výletom za poznaním a spoločnými zážitkami. Navštívili sme digitálnu galériu Poliankovo v Tatranskej Polianke. Mali sme možnosť spoznať krásy našej planéty Zem okom i srdcom slávneho slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša. Po prehliadke sme sa vybrali pešo do Nového Smokovca. Obdivovali sme najvyššie končiare Tatier, pozorovali prírodu okolo seba a užili si pohyb na čerstvom vzduchu.

• Ako sa rodí školská prírodná záhrada?

Na druhom stretnutí rodičov a priateľov školy, poslancov obecného zastupiteľstva a koordinátorky ENV sa diskutovalo o možnostiach využitia areálu v okolí MŠ a ZŠ Hôrka. Spomenuli sme si na minuloročnú exkurziu v Základnej škole v Spišskom Hrhove.

Jednou z možností je postupné budovanie školskej prírodnej záhrady.

• OZNAM

Prosíme rodičov, aby poslali prekopírovaný aktuálny preukaz poistenca svojho dieťaťa triednej učiteľke.

• KARNEVAL

31.1. O 9:00 BUDEME MAŤ DETSKÝ KARNEVAL. PRIPRAVTE SI MASKY!

ČAKÁ NÁS VEĽKÁ ZÁBAVA, HUDBA, TANEC, TOMBOLA, SÚŤAŽE AJ OBČERSTVENIE!

• Druhé ENVIRO stretnutie

Pozývame rodičov a priateľov školy (to znamená, že nie je podmienkou mať školopovinné dieťa), ktorí majú záujem stretnúť sa, diskutovať, vymieňať si svoje skúsenosti, urobiť zmenu vo svojom živote a inšpirovať svoje okolie.

V predchádzajúcich rokoch sme sa venovali potravinám a jedlu v každodennom živote. V tomto školskom roku budeme pokračovať a pridáme ďalšie témy, ktoré súvisia so zdravím a vzťahmi.

• POZVÁNKA

Pozývame všetkých rodičov a priateľov školy na slávnostný galaprogram k 60.výročiu založenia školy, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 19.12. o 16:00 hod.

• Športový krúžok - Bowling

Dňa 27.11.2019 pôjdeme v rámci športového krúžku na bowling do Caffé Prego

v Kišovciach. Predpokladaný príchod do školy je najneskôr o 15.30 hod.

Prosíme poslať 3,- na úhradu dráhy a občerstvenia, podpísaný oznam so súhlasom resp. nesúhlasom.

V prípade, ak žiak pôjde z Bowlingu domov sám, nie do školy, prosím uviesť a podpísať.

• Prvé ENVIRO stretnutie

Pozývame rodičov (aj priateľov školy), ktorí majú záujem sa stretnúť, diskutovať, vymieňať si svoje skúsenosti. V predchádzajúcich rokoch sme sa venovali potravinám a jedlu v každodennom živote. V tomto školskom roku navrhujeme témy:

1. Vieme, čo jeme?

2. V zdravom tele - zdravý duch

3. Areál školy ako školská prírodná záhrada.